[vc_row][vc_column][vc_column_text]
19. 3. 2018 (Olomouc) – Za účasti primátora města Olomouce Antonína Staňka a zástupců magistrátu proběhlo v olomoucké firmě Koyo Bearings předávání finančních darů a nových technických stavebnic pro žáky vybraných základních škol a školek v celkové hodnotě téměř 300 tisíc korun. Firma tak usiluje o zvýšení zájmu o studium technických oborů u dětí a mladých studentů.
Žáci třech základních škol budou mít díky daru přes 100 tisíc lepší zázemí školních dílen, děti třech mateřských škol si budou rozšiřovat motorické schopnosti s novými stavebnicemi za 50 tisíc korun.
„S novými stavebnicemi je možné stavět celou řadu staveb, konstrukcí apod., děti se tak odmala seznamují s tím, jak věci drží pohromadě, cvičí si jemnou motoriku a během hry konstruktivně přemýšlí,“ dodává personální ředitelka společnosti Jana Kopecká. Stavebnice firma předala už v minulosti osmi školkám. V tomto roce pro ně vyhlásila soutěž o nejoriginálnější vozítko postavené ze stavebnice, vítězem se staly děti z mateřské školy Mozartova v Olomouci, jejíž auto vyhlásila porota jako nejzajímavější. Všech pět zúčastněných školek vyhrálo peněžité ceny.
Firma také zkulturnila dětské hřiště u Základní a mateřské školy v Olomouci na Řezníčkově ulici a uspořádala seminář pro žáky zaměřený na péči o stromy na zahradě, na výsadbu aj.
„Máme i další formy spolupráce - darujeme pravidelně nepoužívaný materiál do školních dílen, starší techniku a počítače, studenti středních škol k nám chodí na odborné praxe, pořádáme exkurze po učitele, výchovné poradce a studenty a další,“ dodává k podpoře technického školství v regionu ředitel Petr Novák.
Strojírenským firmám v kraji se v posledních letech daří. Kvůli tomu roste také hlad po technicky vzdělaných zaměstnancích, kterých je už teď v kraji nedostatek. Vliv má také absence technicky zaměřené vysoké školy v kraji. V současnosti probíhají přípravné práce pro vytvoření několika nových technických oborů na Univerzitě Palackého v Olomouci.
„Olomoucký kraj má dlouhou strojírenskou tradici a nepřítomnost technické vysoké školy je tu velmi cítit. Většina našich vysokoškolsky vzdělaných zaměstnanců studovala v Brně nebo v Ostravě. Ale kromě podpory vysokého školství je nutné podporovat žáky už na základních a středních školách, zlepšovat jim podmínky a představovat strojírenství jako perspektivní a zajímavý obor,“ dodává Novák.
Společnost Koyo Bearings Česká republika s.r.o. sídlí v Olomouci a je součástí japonské nadnárodní JTEKT Corporation. Ta se řadí mezi přední světové dodavatele pro automobilový průmysl v oblasti řízení, výroby ložisek, komponent do automobilů a výrobě strojů a zařízení. Výrobní závod Koyo zaměstnává 530 kmenových zaměstnanců. Během své existence obdržel řadu významných ocenění včetně pětinásobného titulu Zaměstnavatel Olomouckého kraje. Třikrát se stal Dodavatelem pro Auto roku v ČR, v roce 2015 obdržel ocenění Společnost přátelská rodině, v roce 2016 národní cenu Odpovědná firma České republiky, v roce 2017 cenu za 2. Nejlepší personální projekt v ČR a certifikaci Bezpečný podnik.
Více informací na
www.koyobearings.cz nebo
http://www.jtekt.co.jp
Kontakt pro média:
Ing. Tomáš Roček
Tomas.Rocek@jtekt.com
+420 734 761 684[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][us_grid columns="3" post_type="attachment" items_quantity="" images="2480,2481,2482,2483,2484,2485" orderby="post__in" items_gap="" items_layout="gallery_default" img_size="us_600_600_crop" overriding_link="popup_post_image" breakpoint_1_cols="3" breakpoint_2_width="768px" breakpoint_3_width="480px" breakpoint_2_cols="3" breakpoint_3_cols="2"][/vc_column][/vc_row]