Reporty z našich akcí

Umíte si udržet zaměstnance a zároveň je motivovat k práci?

Olomouc, 6. dubna 2017 – Zaměstnáváte pracovníky a hledáte způsob, jak zlepšit jejich výkonnost a přístup k práci? Umíte využít potenciál, který v sobě Vaši zaměstnanci mají? Máte přehled o svých lidech? A jaký má přístup Vaše vedení – je pasivní nebo naopak hyperaktivní ve snaze motivovat zaměstnance? Na tyto i další otázky vedl seminář úspěšný firemní sociolog PhDr. Vojtěch Bednář.

Největší problémy s lidmi a jejich řešení

Okresní hospodářská komora Olomouc ve spolupráci s Rotary Klubem Olomouc City uspořádala seminář na téma největší problémy s lidmi a jejich řešení. Hlavním hostem byl PhDr. Vojtěch Bednář – firemní sociolog. Účastníci semináře se mohli formou volné diskuze pobavit nad některými problémy, které trápí firmy, jejich management a personalisty. Současným problémem č. 1 je nedostatek personálu a jeho nedílnou součástí je také otázka jeho udržení. Nelze řešit problémy náboru, pokud se současně neřeší problémy retence a fluktuace.

„Jsou hlavní motivací zaměstnanců peníze?,“ zamýšlí se Vojtěch Bednář. „Mnoho firem se snaží uplácet zaměstnance, lidé reagují na finance, vyžadují více a více a také je snazší je přeplatit pro konkurenci, ale navyšování mezd bez tlaku na výkon a na úkol je cesta do pekla“ dodává.

Kromě demotivace a nedostatečné aktivity managementu byly zmíněny také praktické příklady nejen čeho se vyvarovat ale také jak pochválit a skutečně efektivně motivovat vlastní zaměstnance či personál. Výtěžek z akce bude prostřednictvím Rotary klubu Olomouc City věnován ve prospěch hospice na Svatém Kopečku.

Rotary klub Olomouc

Cílem Rotary klubu je sdružovat obchodníky a vůdčí osobnosti k poskytování humanitárních služeb, podporovat vysoké etické standardy ve všech povoláních a pomáhat budovat dobrou vůli a mír ve světě. Nejznámějšími hesly Rotary International, které vyjadřují jejich poslání, jsou „Služba nad vlastní zájmy“ a „Nejvíce získává ten, kdo slouží nejlépe.“

Předchozí příspěvek
Okresní hospodářská komora Olomouc nově v BEA campusu Olomouc
Následující příspěvek
Konec intervencí. Dovolené i dovážené zboží zlevní.

Související články

Menu