Olima cup 2017

Kuchaři a cukráři, přijďte soutěžit na Olima Cup 2017

Olima cup 2017 opět po roce prověří schopnosti kuchařů a cukrářů. Soutěž se bude konat na Výstavišti Flora Olomouc. Součástí bude první Mistrovství ČR v pečení koláčů a první Mistrovství ČR v pečení bábovky.

Jste mladý začínající kuchař či cukrář nebo naopak vaříte už více let? Ať tak či onak, přijměte výzvu a přihlaste se do soutěže ve vaření a pečení pod názvem Olima Cup 2017. Akci pořádá Asociace kuchařů a cukrářů České republiky, pobočka Severní Morava a Slezsko a Bratislavský a Banskobystrický klub Slovenského svazu kuchařů a cukrářů ve spolupráci s Výstavištěm Flora Olomouc a Střední školou obchodu, gastronomie a designu Praktik s.r.o. ve dnech 5. –  8. října. Soutěž se koná už po 22. na Výstavišti Flora Olomouc v pavilonu C. Soutěžit se bude v kategoriích Kuchař kadet pro žáky středních gastronomických škol ve věku 15 – 17 let, Kuchař junior pro žáky středních gastronomických škol ve věku 17 – 21 let, Kuchař senior – pro profesionální i amatérské kuchaře od 21 let, Kuchařské týmy – soutěžící od 17 let (tříčlenná družstva připravují v časovém limitu tříchodové menu – předkrm, hlavní chod a desert), Kuchaři art, Cukrář kadet ve věku 15 – 16 let, Cukrář junior pro žáky středních gastronomických škol ve věku do 21 let, Cukrář senior pro profesionální i amatérské cukráře, Carving junior a Carving senior.

Výroba inovativních a tematických pokrmů

Kuchaři kadeti musí během 45 minut připravit tři porce libovolného pokrmu podle vlastního výběru, fantazie a kreativity. Kuchaři junioři budou mít za úkol během 45 minut připravit čtyři porce inovativního pokrmu, kde hlavní surovinou bude vepřová pečeně bez kosti. S touto surovinou budou pracovat i kuchaři senioři a kuchařské týmy. V kategorii Kuchařské umění Art bude tématem Slavnostní rautová mísa pro osm osob sestávající z minimálně tří základních výrobků s odpovídajícími doplňky a minimálně dvěma druhy omáček.

Cukráři kadeti mají zadání upéct tři druhy cup cake po šesti kusech, z toho jeden degustační. Cukráři junioři budou stát před úkolem vyrobit dort na téma svátek zamilovaných. Senioři se zase poperou se zadáním připravit libovolný slavnostní výrobek na téma vinobraní.

Součástí Olima Cuou bude 1. ročník Mistrovství Čech, Moravy, Slezska a Slovenska v pečení koláčů. Zúčastnit se mohou profesionálové i amatéři všech věkových kategorií a 1. ročník Mistrovství Čech, Moravy, Slezska a Slovenska o nejchutnější bábovku. I tato soutěž je určena profesionálům i amatérům.

Uzávěrka přihlášek je 30. 9. 2017. Více informací i přihlášky najdete na www.akc.cz

Date

06 Říj 2017 - 08 Říj 2017

Time

All of the day

Více informací

Oficiální plakát

Štítky

Modrá – akce partnerů

Místo

Výstaviště Flora Olomouc

Organizátor

Výstaviště Flora Olomouc

Next Event

Menu