Reporty z našich akcí

Padesátka členů a příznivců Okresní hospodářské komory Olomouc zhodnotila uplynulý rok

Dne 18. ledna 2017 se uskutečnilo první Novoroční setkání členů, příznivců a přátel OHK Olomouc. To navázalo na tradici dříve konaných předvánočních večírků v galerii Patro na Horním Náměstí v Olomouci. Účastnici měli možnost zhodnotit uplynulý rok, blíže se poznat a probrat témata k budoucí spolupráci. Diskuzím vévodil zejména nedostatek lidí v technických profesích a potřeba řešit odborné vzdělávání a návaznost na reálný pracovní proces.

Cílem akce bylo bližší neformální seznámení jednotlivých účastníků. Diskutovalo se nad tématy, která trápí podnikatele a patří mezi hlavní činnosti Okresní hospodářské komory. „Stěžejním tématem je spolupráce firem a středních škol. Vše tak, aby se narovnala nabídka a poptávka na trhu práce. Firmy velmi trápí nedostatek pracovníků a mnohdy musejí odmítat zakázky, nebo pracně hledat agenturní zaměstnance z ciziny. Bylo fajn, že se na setkání tohle téma diskutovalo a zazněly pohledy ze strany představitelů základní školy, středních škol, zřizovatele – tedy Olomouckého kraje. Také, a to především, zaměstnavatelů. Za sebe říkám, že to bylo velmi podnětné a určitě budeme v podobných akcích pokračovat. Nesmí však jít jen o debatní kroužek, na vše musíme navázat reálnými činy,“ okomentoval setkání ředitel OHK Olomouc Radim Kašpar.

Setkání pro živnostníky i velké zaměstnavatelé

Účastníci setkání kopírovali strukturu členů Okresní hospodářské komory. Přišli zástupci z řad malých živnostníků, ředitelé malých a středních firem i středních škol. Nechyběli ani čelní představitelé významných zaměstnavatelů jako například Sigma Group, Papcel, Koyo Bearings, Univerzita Palackého či Moravská vysoká škola Olomouc a mnoho dalších. Diskuzi obohatili také vedoucí oddělení hospodářského rozvoje Magistrátu města Olomoucké a třeba zástupce z oddělení krajského vzdělávání Krajského úřadu. Akce se zúčastnil také první náměstek primátora Statutárního města Olomouce Martin Major, který ocenil zvyšující se aktivitu naší komory a přislíbil hlubší spolupráci s městem.

Celý večer zpříjemňoval klavírní doprovod v podání Jana Šulisty. Nechybělo občerstvení z produkce Střední školy gastronomie a farmářství v Jeseníku, ani kvalitní vína malého vinařství z Velkých Bílovic Vinařství Fabikovič. Bližší informace, včetně fotek, lze nalézt také na našem facebooku.

Fotografie z akce

Menu