Reporty z našich akcí

Zástupci OHK Olomouc na exkurzi v tiskárně MAFRA

Olomouc, 21. června 2017 – Okresní hospodářská komora Olomouc zavítala na exkurzi do tiskárny Mafraprint v Olomouci. Účastníci si nejprve vyslechli teoretický úvod o technologii tisku a následně shlédli celý výrobní proces – od přípravy podkladů, přes tisk, až po expedici.

Zástupci OHK Olomouc a vybraní členové se ve dvouhodinové exkurzi dozvěděli takřka vše o tisku novin a dalších tiskovin. Olomoucká tiskárna má tři tiskové stroje, přičemž každý z nich má výkon až 37 500 výtisků za hodinu o rozsahu až 96 tabloidních, respektive 48 berlínských stran. Proces výroby je opravdu zajímavý a všichni zúčastnění obdivovali rychlost a preciznost, s jakou je tiskařská technologie schopna přípravu a výrobu novin realizovat. „Velmi mne zaujaly třeba balíky s plně recyklovatelným papírem. Pokud si dobře pamatuji, jedna role papíru má 1250 kilo a v gramáži 42 g délku cca 20 kilometrů. Jedna taková role je potisknuta cca do půl hodiny,“ sdělil své zážitky Radim Kašpar, ředitel Okresní hospodářské komory Olomouc.

MAFRAPRINT

Mafraprint netiskne pouze deníky jako Mladá fronta Dnes, Lidové noviny, ale také například Hospodářské noviny, různá regionální periodika, magazíny a letáky pro komerční zadavatele. Celkem jde o cca 45 titulů v nákladu 24,5 mil. ks za měsíc.

Menu