Zprávy

Hrozba nebo příležitost - přiblížil se trest smrti právnických osob?

Hrozba nebo příležitost - přiblížil se trest smrti právnických osob?

Olomouc, 21. března 2017 – Bývalý ministr vnitra Mgr. MUDr. Ivan Langer prezentoval novelu zákona o trestní odpovědnosti právnických osob a řízení proti nim. Tato novela přinesla zásadní změny pro každou firmu - zvýšila se totiž hrozba postihu v podobě nárůstu počtu přičitatelných trestných činů právnické osobě.

zobrazit

Změna sídla OHK Olomouc

K 1.4.2017 změní Okresní hospodářská komora Olomouc své sídlo na adresu tř. Kosmonautů 1288/1, Olomouc -  do prostor BEA Centra Olomouc. Kancelář bude v přízemí, s vlastním vchodem z ulice a s možností parkování u BEA Centra. Se stěhováním souvisí i dočasná změna úředních hodin v termínu 27.3. – 3.4.2017. 27.3. – 08:00 - 12:00, odpoledne zavřeno 28.3. – 08:00 - 12:00, 13:00 – 15:00 29.3. – 8:00 – 12:00, odpoledne zavřeno 30.3. – 8:00 – 9:00 pouze 31.3. – zavřeno 03.4. – zavřeno Od úterý 4.4.2017 bude klasická otvírací doba

zobrazit
Blíží se spuštění druhé vlny elektronické evidence tržeb

Blíží se spuštění druhé vlny elektronické evidence tržeb

Olomouc, 23. února 2017 – Okresní hospodářská komora Olomouc (OHK) ve spolupráci s Finančním úřadem pro Olomoucký kraj (FÚ) připravila pro podnikatele další praktický seminář ke druhé fázi systému elektronické evidence tržeb (EET), která je ze všech čtyř fází ta nejrozsáhlejší. 

zobrazit
Okresní hospodářská komora Olomouc uspořádala 2. ročník Akademie MAPEI

Okresní hospodářská komora Olomouc uspořádala 2. ročník Akademie MAPEI

Olomouc, 17. února 2017 - Okresní hospodářská komora Olomouc ve spolupráci s odborníky z firmy MAPEI spol. s r. o. připravila seminář pro pedagogy a studenty stavebních oborů s tematikou špičkových technologií ve stavebnictví. Více než 50 studentů a pedagogů se zúčastnilo 2. ročníku Akademie MAPEI, která tentokrát probíhala na téma sanace betonových konstrukcí. Moderní stavební průmysl se neustále vyvíjí a zdokonaluje a každý odborník musí držet krok se světovým stavem techniky a neustále zdokonalovat své znalosti a dovednosti. Účastníci akademie se tak mohli dozvědět, jaké jsou pracovní postupy při sanacích maltami s kontrolovaným smršťováním, jakým způsobem probíhá ochrana ocelové výztuže a opravy konstrukcí s použitím cementových pojiv nebo jakým způsobem probíhají opravy konstrukcí s použitím epoxidových pryskyřic.

zobrazit
Univerzita Palackého hledá podnikavé hlavy, již poosmé pomůže začínajícím podnikatelům

Univerzita Palackého hledá podnikavé hlavy, již poosmé pomůže začínajícím podnikatelům

Nové kontakty, zkušenosti, zpětnou vazbu od mentorů, 80 tisíc korun do startu podnikání a potenciál získání investice. K tomu kancelář na rok zdarma. To vše si pro vítěze již osmého ročníku soutěže PODNIKAVÁ HLAVA připravil Vědeckotechnický park Univerzity Palackého v Olomouci. Soutěž právě odstartovala a přihlásit své originální nápady do ní mohou jak úplní začátečníci, tak i zkušení podnikatelé. Stačí, když se zájemci do 30. dubna zaregistrují na webových stránkách www.podnikavahlava.cz a sepíšou svůj podnikatelský záměr.  

zobrazit
10. společenský ples

10. společenský ples

Vážení členové, příznivci a (obchodní) partneři OHK Olomouc. Rádi bychom vás pozvali na jubilejní 10. společenský ples.  V brzké době budeme informovat o našich partnerech, programu i dalších podrobnostech.  Můžeme však již nyní prozradit, že moderátorkou plesu bude známá česká celebrita Eva DECASTELO :). Vstupenky je možno rezervovat od 25. ledna do 17. února (na e-mailu info@hkol.cz). Od 21. února si lze vstupenky vyzvednout v sídle OHK. Cena za lístek je 399,- Kč - zahrnuje doprovodný program, drobné občerstvení a vstupenka slouží také rovnou pro účely tomboly. Ceny budou zajímavé, jako například dalekohled Meopta v hodnotě 12.000,- Kč a mnoho dalších. V rámci vašich rezervací můžete napsat preferenci, zda máte zájem o místo v hlavním sále, případně na ochozu. Budeme se snažit preferenci zohlednit a na základě toho připravíme finální zasedací pořádek.

zobrazit
Odpovědnou firmou roku 2016 je Koyo Bearings Česká republika s.r.o.

Odpovědnou firmou roku 2016 je Koyo Bearings Česká republika s.r.o.

9. 12. 2016, Společnost Koyo Bearings Česká republika s.r.o. byla oceněna jako Odpovědná firma roku 2016. Olomoucký závod na výrobu ložisek Koyo Bearings Česká republika letos oslavil patnáct let od svého založení a na závěr tohoto roku získal jedinečné ocenění. Ve středu 7. prosince převzal ředitel závodu a jednatel společnosti Petr Novák na pražském Žofíně prestižní cenu Odpovědná firma roku ČR 2016.

zobrazit
Podepsáno memorandum o spolupráci na podporu digitální gramotnosti

Podepsáno memorandum o spolupráci na podporu digitální gramotnosti

 Olomouc, 7. listopadu 2016 – Zástupci Okresní hospodářské komory Olomouc (OHK) reprezentující celou řadu zaměstnavatelů Olomouckého kraje a České společnosti pro kybernetiku a informatiku (ČSKI) podepsali memorandum o spolupráci v oblasti zvyšování úrovně digitálních znalostí a dovedností zaměstnanců, zejména vedoucích pracovníků v oblasti vnitrofiremního vzdělávání a v personalistice.

zobrazit
Elektronická evidence tržeb se blíží, ne každý je ale připraven

Elektronická evidence tržeb se blíží, ne každý je ale připraven

Olomouc, 11. listopadu 2016 - Okresní hospodářská komora Olomouc (OHK) ve spolupráci s Finančním úřadem pro Olomoucký kraj (FÚ) připravila pro podnikatele praktický seminář k blížícímu se spuštění systému elektronické evidence tržeb (EET). Zaplněný sál a množství dotazů svědčilo o zájmu podnikatelů.

zobrazit

Partneři

  • TOSA Marketing
  • Advokátní kancelář Mgr. Jiří Zrník
  • Olomouc.cz
  • Rency
  • Rozhodčí soud
  • KD Transport
  • Český rozhlas Olomouc
  • Flora Olomouc