Reporty z našich akcí

Blíží se spuštění druhé vlny elektronické evidence tržeb

Olomouc, 23. února 2017 Okresní hospodářská komora Olomouc (OHK) ve spolupráci s Finančním úřadem pro Olomoucký kraj () připravila pro podnikatele další praktický seminář. Tentokrát ke druhé fázi systému elektronické evidence tržeb (EET), která je ze všech čtyř fází ta nejrozsáhlejší.

Druhý seminář OHK Olomouc a Finančního úřadu pro Olomoucký kraj

Dne 23. února proběhl již druhý seminář k elektronické evidenci tržeb. Jeho průběhem obchodníky prováděla Ivana Jurníčková, vedoucí oddělení evidence tržeb FÚ pro Olomoucký kraj. Semináře se zúčastnila také ředitelka Finančního úřadu Barbora Bubeníčková.

V další fázi od 1. března 2017 se k EET připojí segment maloobchody a velkoobchody (CZ-NACE skupina 45, 46 a 47).  Na poslední chvíli by se k získání autentizacích údajů mělo registrovat ještě více než 100 tisíc živnostníků. O aktuálnosti tématu svědčila i hojná účast na semináři.

„Někteří poplatníci berou povinnost evidovat tržby na lehkou váhu a neuvědomují si důsledky svého jednání. Riskují uložení pokuty až do výše 500.000,- korun, dočasné uzavření provozovny nebo pozastavení výkonu činnosti“ připomíná Jurníčková.

Zkušenosti z první fáze EET

Tématem semináře byly praktické rady, jaké tržby se evidují, jaké jsou výjimky, co je to běžný a zjednodušený režim evidence tržeb. Dále také, jaký je postup k získání autentizacích údajů a certifikátu, co se bude dít při výpadku internetu a jaké to bude mít důsledky na odesílání údajů. Součástí semináře byla také diskuze nad praktickým fungováním systému. Vzhledem k tomu, že první fáze funguje již třetí měsíc, mohli si účastníci semináře i přednášející vyměnit názory a zkušenosti z provozu.

,
Předchozí příspěvek
Okresní hospodářská komora Olomouc uspořádala 2. ročník Akademie MAPEI
Následující příspěvek
Osmý ročník Mattoni 1/2Maratonu Olomouc

Související články

Menu